Bu haber 8115 kez okundu.

KARS : Kars’ın Kağızman ilçesinde bir köy, yeni tip  K-1-9 te-dbirleri k-apsamında kar-antinaya alındı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, K-1-9 s-algınının ya-yılmasının en-gellenmesi, sosyal i-zolasyonun s-ağlanarak vatandaşların sağlığının kor-unması amacı ile Kağızman ilçesine bağlı Çilehane köyünde k-arantina uygulanması ka-rarı alındı.Köye gi-riş ve ç-ıkışlar da dur-duruldu.

ARDAHAN
Ardahan’ın Taşlıdere köyünde, yeni tip K-1-9 t-dbirleri kapsamında k-arantina kararı alındı.İl Hıfzıssıhha Kurulu, v-aka a-rtışı ve te-maslı kişilerin fazla olması ne-deniyle Taşlıdere köyünde, sa-lgının ya-yılmasının e-ngellenmesi, sosyal izolasyon sa-ğlanarak v-atandaşların sa-ğlığının kor-unması amacı ile 10 gün ka-rantina u-ygulanmasına karar verdi.Ja-ndarma e-kiplerince k-öye giriş ve çıkışlar kapatıldı.

ÇANAKKALE
Çanakkale’nin Yenice ilçesindeki Karaköy ve Çakır köylerinde, yeni tip K-1-9 te-dbirleri kapsamında k-arantina ba-şlatıldı.İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Yenice Kaymakamı Musa Göktaş başkanlığında toplandı. Toplantıda, Karaköy ve Çakır köylerinde K-1-9 va-kalarında artış yaşanması üzerine s-algının yayılımını engellemek ve toplum s-ağlığını korumak amacı ile 14 günlük karantina u-ygulanmasına karar verildi.Karantina sebebiyle ja-ndarma ekipleri, kö-ylerin girişlerinde önlem aldı.

ADIYAMAN
Adıyaman’da, yeni tip K-1-9 tedbirleri kapsamında son 2 günde 174 evde kar-antina uygulaması başlatıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde bazı kişilerin K-ovid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni karar aldı. Bu kapsamda, son 2 günde farklı mahallelerdeki 174 evde k-arantina uygulamasına başlandı.

KOCAELİ
Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde, K-1-9 tes-pit edilen 25 kişi sebebiyle 2 sokak, ka-rantinaya alındı. 150’den fazla kişinin ise te-a-slı olduğu öğrenildi.Kartepe ilçesi Rahmiye Mahallesi’nde bulunan Beşik Sokak’ta 10, Platin Sokak’ta 15 kişinin K-1-9 te-stinin p-ozitif çıkması üzerine Kartepe İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca dün 2 sokakta 5 günlük k-arantina uygulanması kararı alındı. Temaslıların da 150 kişiyi geçmesi sebebiyle mahallenin giriş ve çıkışları b-ariyerlerle kapatıldı. 2 sokakta oturanların ih-tiyaçları ise Ve-fa D-estek Grubu ile belediye ekiplerince ka-rşılanacak.

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Email
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.